Ангилал

Сайтын талаар ярилцъя Уншигчдын санал бодол

Зургаагийн даваа: 11 аймгийн цолтон барилдавУншсан262

512 бөхийн барилдааны зургаагийн даваа өндөрлөлөө.

Монгол Улсад Залуучуудын байгууллага үүсэж хөгжсөний 100 жил, Монголын Үндэсний Бөхийн Холбооны 30 жил, Монгол бөхийг дэлхийн дээд амжилт Гиннест бүртгүүлсний 10 жилийн ойд зориулсан "Үндэсний бөх-Үнэт өв" улс, аймгийн алдар цолтой хүчит 512 бөхийн барилдааны зургаагийн даваа өндөрлөлөө.

Зургаагийн давааны ам авсан байдал, даваа унаа:

Улсын харцага Б.Бат-Өлзий - Аймгийн арслан Б.Хадбаатар

Улсын харцага Б.Зоригтбаатар - Аймгийн арслан Н.Батсайхан

Улсын начин Ч.Батчулуун (Хөхчирэнгэр) - Улсын начин Ш.Дарханбат

Улсын начин Б.Чимэдвандан - Аймгийн заан Б.Уртнасан

Аймгийн арслан Э.Ууганбаяр - Аймгийн заан Э.Мөнхжаргал

Аймгийн арслан Э.Мөнхбаатар - Аймгийн заан Э.Энх-Амгалан

Аймгийн арслан Э.Нямаа - Аймгийн арслан Ц.Адъяа

Аймгийн арслан Д.Төрболд - Аймгийн арслан Т.Довчинсэмбээ


* * *

Монгол Улсад Залуучуудын байгууллага үүсэж хөгжсөний 100 жил, Монголын Үндэсний Бөхийн Холбооны 30 жил, Монгол бөхийг дэлхийн дээд амжилт Гиннест бүртгүүлсний 10 жилийн ойд зориулсан "Үндэсний бөх-Үнэт өв" улс, аймгийн алдар цолтой хүчит 512 бөхийн барилдааны тавын даваа өндөрлөлөө.

Тавын давааны ам авсан байдал, даваа унаа:

Улсын аварга Г.Эрхэмбаяр - Аймгийн арслан Б.Хадбаатар

Улсын аварга П.Бүрэнтөгс - Аймгийн арслан Д.Төрболд

Улсын аварга Э.Оюунболд - Аймгийн арслан Э.Нямаа

Улсын заан Н.Жаргалбаяр - Аймгийн арслан Ц.Адъяа

Улсын заан Б.Батмөнх - Улсын начин Ш.Дарханбат

Улсын заан М.Бадарч - Улсын начин Б.Чимэдвандан

Улсын харцага Б.Бат-Өлзий - Аймгийн арслан Х.Оргилболд

Улсын харцага Д.Анар - Аймгийн арслан Н.Батсайхан

Улсын харцага Д.Бат-Эрдэнэ - Аймгийн заан Б.Уртнасан

Улсын харцага Б.Зоригтбаатар - Аймгийн арслан Г.Өсөхбаяр

Улсын начин Ч.Батчулуун (Хөхчирэнгэр) - Цэргийн арслан Г.Жамбалдорж

Улсын начин Л.Батзориг - Аймгийн арслан Т.Довчинсэмбээ

Улсын начин Д.Амарсайхан - Аймгийн арслан Э.Ууганбаяр

Улсын начин Д.Хүдэрбулга - Аймгийн арслан Э.Мөнхбаатар

Улсын начин У.Мөнхбаяр - Аймгийн заан Э.Энх-Амгалан

Улсын начин О.Мөнх-Эрдэнэ - Аймгийн заан Э.Мөнхжаргал


Монгол Улсад Залуучуудын байгууллага үүсэж хөгжсөний 100 жил, Монголын Үндэсний Бөхийн Холбооны 30 жил, Монгол бөхийг дэлхийн дээд амжилт Гиннест бүртгүүлсний 10 жилийн ойд зориулсан "Үндэсний бөх-Үнэт өв" улс, аймгийн алдар цолтой хүчит 512 бөхийн барилдааны дөрвийн даваа өндөрлөж, өндөр цолтой бөхчүүдээс Улсын аварга Г.Эрхэмбаяр, Улсын аварга П.Бүрэнтөгс, Улсын аварга Э.Оюунболд, Улсын заан Н.Жаргалбаяр, Улсын заан Б.Батмөнх, Улсын заан М.Бадарч нар учраа бөхөө өвдөг шороодуулж, харин Улсын аварга С.Мөнхбат, Улсын гарьд Б.Гончигдамба, Улсын гарьд Ө.Бат-Орших болон олон түмний харж, хүлээж явдаг бөх улсын харцага О.Хангай аймгийн арслан Т.Довчинсэмбээд өвдөг шороодоод байна.

 

Дөрвийн давааны оноолт, даваа унаа:

Улсын аварга Г.Эрхэмбаяр -  Аймгийн начин Э.Өлзийсайхан

Улсын аварга П.Бүрэнтөгс - Аймгийн харцага Б.Сосорбарам

Улсын аварга С.Мөнхбат - Аймгийн заан Э.Мөнхжаргал

Улсын аварга Э.Оюунболд -  Аймгийн заан Э.Батмагнай

Улсын гарьд Б.Гончигдамба - Аймгийн заан Б.Уртнасан

Улсын гарьд Ө.Бат-Орших - Аймгийн заан Э.Энх-Амгалан

Улсын заан Н.Жаргалбаяр - Аймгийн арслан Э.Сумъяабат

Улсын заан Б.Батмөнх - Аймгийн арслан Ч.Мөнхтогтох

Улсын заан М.Бадарч - Аймгийн арслан Д.Батбаатар

 

Улсын харцага А.Цацабшир - Цэргийн арслан Г.Жамбалдорж

Улсын харцага Н.Батзаяа - Аймгийн арслан Ц.Адъяа

Улсын харцага Б.Бат-Өлзий - Аймгийн арслан П.Эрхэмжаргал

Улсын харцага О.Хангай - Аймгийн арслан Т.Довчинсэмбээ

Улсын харцага Д.Анар - Аймгийн арслан Ш.Мөнх-Од

Улсын харцага Ц.Одбаяр - Аймгийн арслан Д.Төрболд

Улсын харцага Ө.Даваабаатар - Аймгийн арслан Б.Хадбаатар

Улсын харцага Х.Гантулга - Аймгийн арслан Э.Нямаа

Улсын харцага Д.Бат-Эрдэнэ - Аймгийн арслан Б.Түмэндэмбэрэл

Улсын харцага Н.Золбоо - Аймгийн арслан Н.Батсайхан

Улсын харцага Т.Бэгзсүрэн - Аймгийн арслан Х.Оргилболд

Улсын харцага Б.Зоригтбаатар - Аймгийн арслан Б.Лхагвадорж

 

Улсын начин Ч.Батчулуун (Хөхчирэнгэр) - Аймгийн арслан Ө.Сүхбат

Улсын начин Б.Орхонбаяр - Аймгийн арслан Э.Мөнхбаатар

Улсын начин Б.Амарзаяа - Аймгийн арслан Э.Ууганбаяр

Улсын начин Б.Суманчулуун - Аймгийн арслан Г.Өсөхбаяр

Улсын начин Б.Бадамсүрэн - Улсын начин О.Мөнх-Эрдэнэ

Улсын начин Л.Лха-Очир - Улсын начин У.Мөнхбаяр

Улсын начин Б.Ганхуяг - Улсын начин Д.Хүдэрбулга

Улсын начин Л.Батзориг - Улсын начин Н.Баярбаатар

Улсын начин Д.Амарсайхан - Улсын начин Ж.Ням-Эрдэнэ

Улсын начин Б.Чимэдвандан - Улсын начин Б.Даваа-Очир

Улсын начин Д.Тамир - Улсын начин Ш.Дарханбат

 


* * *

Улсын аварга Э.Оюунболд улсын арслан Ц.Содномдоржийг өвдөг шороодуулав

Улсын аварга Э.Оюунболд улсын арслан Ц.Содномдоржоор гурав давлаа. Хоёр бөхийн барилдаан удааширсан тул золгуулсан. Золгосон барьцаас аварга зүүн хутгаад давлаа.

* * *

Монгол Улсад Залуучуудын байгууллага үүсэж хөгжсөний 100 жил, Монголын Үндэсний Бөхийн Холбооны 30 жил, Монгол бөхийг дэлхийн дээд амжилт Гиннест бүртгүүлсний 10 жилийн ойд зориулсан "Үндэсний бөх-Үнэт өв" улс, аймгийн алдар цолтой хүчит 512 бөхийн барилдааны гурвын даваа эхэлж байна.

Энэ удаагийн барилдаанд цолгүй залуу бөх болон, сумын цолтнууд багтаагүй. Шүүхийн шийдвэрээр нэг жил барилдах эрхээ хасуулаад байсан Улсын аварга Э.Оюунболд эрх нь сэргэсэн тул энэ удаагийн барилдаанд оролцож байгаа онцлогтой. Түүнчлэн Улсын аварга Э.Оюунболд гурвын даваанд Улсын арслан Ц.Содномдоржийг амлан авч шуугиулаад байгаа юм.

Гурвын давааны ам, угтуул:

    Улсын аварга Г.Эрхэмбаяр - Аймгийн арслан Ё.Эрдэнэжаргал

    Улсын аварга П.Бүрэнтөгс - Аймгийн начин Б.Алтангэрэл

    Улсын аварга С.Мөнхбат - Аймгийн начин Т.Мөнх-Эрдэнэ

    Улсын аварга Э.Оюунболд - Улсын арслан Ц.Содномдорж

    Улсын гарьд Б.Гончигдамба - Улсын начин Л.Шинэбаатар

    Улсын гарьд Ө.Бат-Орших - Аймгийн харцага Н.Дашдаваа

    Улсын гарьд Ш.Жаргалсайхан - Аймгийн арслан Б.Хадбаатар

    Улсын заан Н.Жаргалбаяр - Улсын начин Б.Дэлгэрсайхан

    Улсын заан Д.Баасандорж - Аймгийн арслан Ө.Сүхбат

    Улсын заан Б.Батмөнх - Аймгийн арслан Б.Ганбаатар

    Улсын заан М.Бадарч - Аймгийн начин Б.Баатарболд

    Улсын харцага Л.Пүрэвжав - Аймгийн заан Э.Энх-Амгалан

    Улсын харцага Ш.Уламбаяр - Аймгийн арслан Ч.Мөнхтогтох

    Улсын харцага А.Цацабшир - Аймгийн арслан Б.Гантөмөр

    Улсын харцага Н.Батзаяа - Аймгийн начин О.Очбат

    Улсын харцага Б.Бат-Өлзий - Аймгийн арслан Н.Ганзориг

    Улсын харцага О.Хангай - Аймгийн заан Г.Дармаажанцан

    Улсын харцага Д.Анар - Аймгийн арслан М.Аманбек

    Улсын харцага Ц.Одбаяр - Аймгийн арслан Г.Шинэзориг

    Улсын харцага Ө.Даваабаатар - Улсын начин Б.Баатарцол

    Улсын харцага Б.Одгэрэл - Аймгийн заан Б.Уртнасан

    Улсын харцага Х.Гантулга - Улсын начин Б.Чинзориг

    Улсын харцага Д.Бат-Эрдэнэ - Аймгийн заан Г.Төрболд

    Улсын харцага Н.Золбоо - Аймгийн арслан Э.Тамираа

    Улсын харцага Ш.Мөнгөнбаатар - Аймгийн начин Э.Өлзийсайхан

    Улсын харцага Т.Бэгзсүрэн - Аймгийн арслан Б.Уугандаваа

    Улсын харцага Б.Зоригтбаатар - Аймгийн арслан Н.Баттүвшин

    Улсын начин Ч.Батчулуун - Аймгийн арслан Э.Ууганбаяр

    Улсын начин Ч.Батчулуун - Аймгийн харцага Б.Бадамдорж

    Улсын начин Б.Орхонбаяр - Аймгийн арслан М.Адъяахүү

    Улсын начин Л.Гантулга - Аймгийн арслан Н.Батсайхан

    Улсын начин Ш.Тогтохбаяр - Аймгийн арслан Ш.Мөнх-Од

    Улсын начин Б.Сангисүрэн - Аймгийн арслан П.Эрхэмжаргал

    Улсын начин Б.Амарзаяа - Улсын начин Б.Сугаржаргал

    Улсын начин Ч.Цогбаяр - Аймгийн харцага Б.Сосорбарам

    Улсын начин Б.Суманчулуун - Аймгийн арслан Х.Батбаяр

    Улсын начин Б.Бадамсүрэн - Аймгийн арслан С.Ерөөлт

    Улсын начин Л.Лха-Очир - Аймгийн арслан Н.Эрдэнэчулуун

    Улсын начин Ш.Шинэбаяр - Аймгийн арслан Э.Нямаа

    Улсын начин Б.Ганхуяаг - Аймгийн арслан П.Мөнхбат

    Улсын начин Л.Батзориг - Аймгийн заан С.Оргилбаатар

    Улсын начин Д.Амарсайхан - Аймгийн заан Н.Мөнх-Ирээдүй

    Улсын начин Б.Чимэдвандан - Аймгийн арслан Ш.Отгонтөгс

    Улсын начин Б.Бат-Эрдэнэ - Аймгийн арслан Г.Өсөхбаяр

    Улсын начин Г.Ганжад - Аймгийн арслан Т.Довчинсэмбээ

    Улсын начин Д.Тамир - Аймгийн арслан Ш.Чинтулга

    Улсын начин Ш.Дарханбат - Аймгийн арслан М.Бямбадорж

    Улсын начин Б.Даваа-Очир - Аймгий арслан Ж.Наранбаатар

    Улсын начин Б.Цэрэнсодном - Аймгийн арслан Д.Төрболд

    Улсын начин Ж.Ням-Эрдэнэ - Аймгийн арслан Б.Хашбат

    Улсын начин Н.Баярбаатар - Аймгийн арслан И.Мандах

    Улсын начин Д.Хүдэрбулга - Аймгийн заан Ц.Бямба-Отгон

    Улсын начин Ш.Пүрэвгарьд - Аймгийн заан Э.Мөнхжаргал

    Улсын начин У.Мөнхбаяр - Аймгийн арслан М.Бэлгүүтэй

    Улсын начин О.Мөнх-Эрдэнэ - Аймгийн заан Б.Түвшинтөгс

    Улсын начин Т.Дүгэрдорж - Аймгийн арслан Б.Лхагвадорж

    Улсын начин Х.Цогтгэрэл - Аймгийн арслан Ц.Адъяа

    Аймгийн арслан Э.Мөнхбаатар - Аймгийн харцага Б.Өлзийсайхан

    Аймгийн арслан Б.Баянмөнх - Аймгийн заан Э.Батмагнай

    Аймгийн арслан Х.Оргилболд - Аймгийн заан М.Лхагагэрэл

    Аймгийн арслан Б.Түмэндэмбэрэл - Аймгийн арслан Г.Ганхуяг

    Аймгийн арслан Т.Пүрэвсүрэн - Аймгийн арслан Э.Сумъяабат

    Аймгийн арслан Г.Бадрах - Аймгийн арслан Д.Батбаатар

    Аймгийн арслан Ц.Сандагдорж - Аймгийн арслан Г.Жамбалдорж

Сэтгэгдэл 0ЭнгийнХэвтээБосооСэтгэгдэл бичих-Aa+
Санамсаргүй нийтлэл [ Энд дарна уу ]